SĄSIEDZKI DOM SZTUKI
Seria wydarzeń edukacyjno-artystycznych, które odbyły się w Domu Sąsiedzkim (ul. Bukowa 2a) i w Ogrodzie Sąsiedzkim (ul. Jaworowa 66). Czyli Dębiec pełen sztuki!
kwiecień-sierpień 2019
DLACZEGO
Sąsiedzki Dom Sztuki
Głównym celem projektu było utworzenie sąsiedzkiej przestrzeni wspólnej, sprzyjającej integracji społeczności lokalnej z obszarów zagrożonych wykluczeniem społecznym i marginalizowanych, jak również rozwój kompetencji społecznych i kulturalnych mieszkańców Dębca.
Udało się!
12 warsztatów rękodzieła i rzemiosła artystycznego
A w trakcie spotkań powstały wiosenne wianki, uciekające jajka, skarpetkowe stwory, ptaki z włóczki i kompozycje wiosenne, tkactwo, ozdoby z płyt CD, wazony i kwiaty z papieru, malowane na tkaninie, lalki, kreatywne zakładki, ozdoby do kluczy.

9 warsztatów podróżniczo-kulturalnych
Przewędrowaliśmy przez Amerykę Południową, USA, Izrael, Egipt i niezwykły świat arabskich baśni.

7 spektakli kamishibai z warsztatami
Bajka o złotym jajku i ręcznie zdobione jajka, Listy z Afryki i podróż Kazimierza Nowaka przez Afrykę, Mahameru i olbrzym z wyspy wulkanów i teatr cieni, Podspodek – filozoficzna opowiastka dla dzieci i dorosłych i wydrapywanki, O tym jak diabły chciały zatopić Poznań i malowanie kamieni, O założeniu Poznania i makieta Poznania marzeń, Pracownia snów, czyli opowieść o malarce Marii Anto i pracownia malarska

3 kolacje kulturalne
Rozgryźliśmy kuchnię meksykańską, amerykańską i izraelską.

3 warsztaty muzyczne
Muzyczne baśnie i wspólne radosne muzykowanie.

warsztaty artystyczne w ogrodzie
Były hotele dla pszczół, teatr kamishibai, zabawy plastyczne, a nawet kuchnia błotna. Spotkania zorganizowane we współpracy z Centrum Promocji Ekorozwoju.

wystawa i wernisaż z koncertem
Na wystawie pokazaliśmy wytwory rękodzielnicze i artystyczne oraz fotografie autorstwa mieszkańców Dębca. A otwarcie wzbogacił koncert zespołu związanego z Dębcem „Projekt kobieta”.

dziękujemy
Działania realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Poznania
#poznanwspiera


