Sztukmistrzowie
Co?
Oswajamy z polską sztuką współczesną. Podczas zajęć twórczo intrepretujemy sposób pracy wybranego artysty. Trochę teorii, dużo praktyki.
Dla kogo?
Program skierowany jest przede wszystkim do dzieci w wieku 9-12 lat. Świetnie nadaje się też na warsztaty rodzinne. Masz inną grupę wiekową? Skontaktuj się z nami. Razem coś wymyślimy.
Jak to wygląda?
- Czas trwania: ok. 1,5h
- Koszt: 359 zł + koszty dojazdu
- Grupa: do 25 osób
- Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.
Jak zamówić?
Co proponujemy?
Jan Dziaczkowski: Miasto tropikalne
Odwołując się do twórczości Jana Dziaczkowskiego i sztuki kolażu stworzymy nową odsłonę otaczających nas miejsc. Podczas spotkania nie tylko zapoznamy się z kolażowymi cyklami artysty, ale także wykonamy własne pocztówki zachęcające do odwiedzenia wykreowanego przez nas świata.
Henryk Tomaszewski: Uliczne opowieści
Przywołując polską szkołę plakatu i niezwykłe projekty plakatów filmowych Henryka Tomaszewskiego powrócimy ze sztuką na ulicę. Dlatego też zainspirowani twórczością pojektanta, a także tradycyjną typografią uliczną skonstruujemy plakaty do wymyślonych przez nas filmów.
Ryszard Winiarski: Zagraj w sztukę
Opierając się na najprostszych modułach takich jak czarne i białe kwadraty stworzymy własne instalacje. Choć punkt wyjścia jest wspólny, każdy otrzyma inny efekt, bo przez proces twórczy przeprowadzi nas koncepcja Winiarskiego oraz… kostka do gry.
Stanisław Dróżdż: Słownik przestrzenny
Odwołując się do poezji konkretnej i pojęciokształtów Stanisława Dróżdża udowadnimy, że obraz może składać się ze słów, a słowo może być obrazem. Sprawdzimy wizualne możliwości alfabetu konstruując napisy z zaskakujących przedmiotów.
Jerzy Treliński: Taki ja
Czerpiąc z koncepcji Jerzego Trelińskiego, sztuki konceptualnej i projektowania graficznego opracujemy własną, niepowtarzalną identyfikację wizualną. Każdy uczestnik stworzy pieczątkę z własnym wzorem graficznym, ktorym następnie zawłaszczy otaczającą rzeczywistość.
Marian Bogusz: Sztuka w mieście
Konfrontując się z projektami Mariana Bogusza przetestujemy koncepcję otwartego muzeum i wprowadzenia sztuki do przestrzeni publicznej. Tworząc interdyscyplinarny zespół zrealizujemy koncepcję miasta wypełnionego sztuką i zastanowimy się nad zasadnością projektów utopijnych.


