Nasze spotkania autorskie to okazja do poznania tajników pracy nad tekstami i ilustracjami bajek dla dzieci, ale także możliwość posłuchania o tym jak wspomnienia i rodzinne historie mogą inspirować do zmian w życiu i dlaczego warto słuchać i opowiadać historie innym.
JAK SIĘ PISZE DLA DZIECI
Czy pisanie książek dla dzieci jest łatwiejsze niż pisanie dla dorosłych? Skąd się biorą dobre pomysły i czy zawsze trzeba czekać na „wenę”? Zapraszamy na spotkanie autorskie inne niż wszystkie. Dowiecie się sporo o warsztacie pisarskim, ale także o tym jak z marzenia o własnej książce wyrosło wydawnictwo.
RYSOWANIE Z WYOBRAŹNI
Dlaczego w książkach dla dzieci są ilustracje? Co jest ważniejsze: tekst, czy obraz? Jak wygląda praca ilustratorki i autorki opowieści dla dzieci. Porozmawiamy także o tym jak wybierać dobre książki i dlaczego edukacja estetyczna jest taka ważna.
SPÓDNICZKA ZE STAREJ PODSZEWKI, CZYLI HISTORIA RODZINNA Z MROŹNĄ ZIMĄ W TLE
Historia o polskich zesłańcach na Syberii, która z rodzinnej opowieści stała się książką i powodem dalekiej podróży rowerowej przez śniegi rosyjskiego i mongolskiego Ałtaju.
Spotkania autorskie można połączyć z warsztatami dla dzieci i młodzieży lub szkoleniami dla nauczycieli, bibliotekarzy i animatorów kultury.
WARSZTATAMI ILUSTRATORSKIMI
WARSZTATAMI REPORTERSKO-PISARSKIMI
SZKOLENIEM Z TWORZENIA WŁASNYCH OPOWIEŚCI KAMISHIBAI
SZKOLENIEM ZE ZBIERANIA MATERIAŁÓW ARCHIWALNYCH, NAGRYWANIA ŚWIADKÓW HISTORII LOKALNEJ I TWORZENIA ARCHIWÓW SPOŁECZNYCH.